Sākums Piekļūstamības paziņojums

Piekļūstamības paziņojums

Liepājas valstspilsētas pašvaldības aģentūrai "Liepājas Sabiedriskais transports" ir svarīgi savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu ikvienam. Norādām, ka šobrīd tīmekļvietne www.liepajastransports.lv daļēji atbilst Ministru kabineta noteikumu Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā” prasībām.

Esošās tīmekļvietnes izstrādē ir izmantotas dažādas tehnoloģijas, lai saturu padarītu pieejamāku pēc iespējas plašākam lietotāju lokam – lietotājiem ar redzes, dzirdes vai citiem kustību ierobežojumiem.

Teksta izmēru maiņa

Šajā tīmekļvietnē ir iestrādāti četri dažādi teksta izmēri.
Teksta izmēru var mainīt sekojošos lielumos:

 • 75%,
 • 100%,
 • 125%,
 • 150%.

Kontrasta maiņa

Šī tīmekļvietne ļauj lietotājiem iegūt lielāku teksta kontrastu, mainot satura krāsas.
Tīmekļvietnes kontrastu iespējams nomainīt trīs dažādās krāsās:

 • balts teksts uz melna fona,
 • melns teksts uz dzeltena fona,
 • dzeltens teksts uz melna fona.

Navigācija ar tastatūru

Tīmekļvietne ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams, nospiežot tabulācijas taustiņu “Tab", kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz lapai būtiskām pogām. Fokusēto elementu izceļ ierāmēts lodziņš. Lai aktivizētu šo elementu (t. i., "noklikšķinātu uz tā"), nospiediet taustiņu "Enter".

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

Dažas sadaļas šajā tīmekļvietnē var nebūt pilnībā piekļūstamas. Piemēram:

 • dažiem attēliem nav viegli uztverams alternatīvais teksts;
 • tīmekļvietnē esošā saziņas formas lauki nav piekļūstami izmantojot klaviatūru;
 • vairāki dokumenti ir pdf formātā, kas nav piekļūstami ar palīgprogrammatūrām;
 • sadaļām nav nodrošināta “viegli lasīt” funkcionalitāte.

Kā pieprasīt saturu piekļūstamā formātā?

Ja ir nepieciešams saturs citā formātā, sazinieties ar mums, rakstot e-pasta vēstuli uz adresi transports@liepaja.lv, norādot:

 • Saiti uz saturu (URL);
 • Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
 • Formātu, kāds jums nepieciešams konkrētajam saturam (piemēram, audio CD, piekļūstams PDF).

Atsauksmēm un saziņai

Ja rodas kādas problēmas, kas nav uzskaitītas šajā lapā, vai arī domājat, ka mēs neatbilstam piekļūstamības prasībām, būsim pateicīgi, ja sazināsieties ar Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūru "Liepājas sabiedriskais transports", zvanot: 63 428 744, rakstot e-pastu: transports@liepaja.lv vai nosūtot vēstuli uz adresi: Peldu iela 5, Liepāja, LV-3401.

Kā mēs izvērtējām šīs tīmekļvietnes piekļūstamības prasības

Tīmeklvietnes izvērtējums tika veikts, izmantojot WCAG 2.0 vadlīniju AA līmeņa rekomendācijas vienkāršotai tīmekļvietnes piekļūstamības izvērtēšanai. Skatīt pilnu informāciju par vadlīnijām angļu valodā www.w3.org/TR/WCAG20.

Ko mēs darām, lai uzlabotu piekļūstamību

Regulāri, testējot tīmekļvietni un saņemot kļūdu paziņojumus no lietotājiem, mēs plānojam uzlabot tīmekļvietnes piekļūstamību un novērst nepilnības pēc iespējas ātrāk.

Izpildes nodrošināšanas procedūra un sūdzību iesniegšanas kārtība

Ja Liepājas valstspilsētas pašvaldības aģentūra "Liepājas Sabiedriskais transports" nav atbilstoši reaģējusi uz lietotāja iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, lietotājs var iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam elektroniski uz e-pasta adresi: tiesibsargs@tiesibsargs.lv. Papildu informācija tīmekļvietnē www.tiesibsargs.lv.

Ziņas par piekļūstamības paziņojuma sagatavošanu

Pirmreizēji sagatavots 2021. gada 15. martā un aktualizēts 2023. gada 31. janvārī.