Sākums Ziņas Autobusi atsāks kursēt pa Brīvības ielu Autobusi atsāks kursēt pa Brīvības ielu

5. oktobris, 2023

Piektdienas, 6. oktobra, rītā Brīvības ielā satiksme visās braukšanas joslās pilnībā tiks atjaunota, un autobusi 4. maršrutā "Mirdzas Ķempes iela – Atmodas bulvāris", 4S maršrutā "Slimnīca – Līva", 9. un 9A maršrutā "Mirdzas Ķempes iela – Slimnīca (Biznesa centrs)" un 23. maršrutā "Atmodas bulvāris – Pētertirgus" atkal atsāks kursēt pa Brīvības ielu kā ierasts, pieturot arī pieturvietā "Metalurgs". 

Iepriekš jau informēts, ka  satiksmes ierobežojumi Brīvības ielā tika noteikti sakarā ar tramvaju sliežu ceļa pārbūvi un apgriešanās apļa izbūvi Brīvības ielas galapunktā. Transports slēgto Brīvības ielas posmu apbrauca pa Zemnieku un tuvējām ielām.  

Jau vēstīts, ka uzņēmums SIA “Liepājas tramvajs” iepirkuma rezultātā ir noslēdzis būvdarbu līgumu ar SIA “Baltijas būve” par tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūvi Jaunliepājas un Vecliepājas ielu posmos. Būvdarbu līgums noslēgts par summu EUR 8 668 486,24, neskaitot PVN.

Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēta Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa 4.5.1.1 Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta) 4. kārtas ietvaros, realizējot projektu Nr.4.5.1.1/21/I/004 “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūve 4. kārta”.