Sākums Ziņas Bērniem bāreņiem bezmaksas braukšanas biļete turpmāk būs jāsaņem pie transportlīdzekļa vadītāja Bērniem bāreņiem bezmaksas braukšanas biļete turpmāk būs jāsaņem pie transportlīdzekļa vadītāja

27. marts, 2024

Bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, kā arī augstskolās un koledžās līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, no 1. aprīļa bezmaksas braukšanas biļeti Liepājas sabiedriskajā transportā katrā braucienā būs jāsaņem pie transportlīdzekļa vadītāja. 

Lai saņemtu bezmaksas biļeti pie transportlīdzekļa vadītāja, būs jāuzrāda apliecību sociālo garantiju nodrošināšanai.  

Līdz šim bērni bāreņi savu bezmaksas abonementa biļeti katrai dienai varēja saņemt savā izglītības iestādē, Liepājas Sociālajā dienestā un aģentūrā ”Liepājas Sabiedriskais transports”, bet, lai veiktu korektu uzskaiti, no 1. aprīļa biļetes katrā braucienā būs jāizņem pie transportlīdzekļa vadītāja. 

Minētās izmaiņas tiek veiktas, pamatojoties uz 19. martā pieņemtajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr. 182 "Grozījums Ministru kabineta 2021. gada 22. jūnija noteikumos Nr.414 “Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi”.

Finansējums šīs pasažieru kategorijas pārvadāšanai turpmāk tiks nodrošināts no valsts budžeta. Apkopotā statistika liecina, ka līdz šim ik mēnesi aģentūras kasē Peldu ielā 5 kasē vidēji 70 bērni bāreņi saņēma bezmaksas braukšanas biļetes. 

Atgādinām, ka neskatoties uz to, ka ir pasažieru kategorijas, kurām ir piešķirti 100 % atvieglojumi braucienam sabiedriskajā transportā, tai skaitā personas ar invaliditāti un bērni bāreņi, par tām norēķinās valsts vai pašvaldība, tādēļ uzskaitei ir jābūt korektai un pasažierim katrā braucienā ir jābūt derīgai braukšanas biļetei, jo par braucienu bez biļetes personas var saņemt arī līgumsodu.