Sākums Ziņas Jūnijā gaidāmas izmaiņas autobusu kustības sarakstos Jūnijā gaidāmas izmaiņas autobusu kustības sarakstos

29. maijs, 2024

Noslēdzoties mācību gadam skolās un sākoties vasaras brīvlaikam, no 1. jūnija tiks veiktas autobusu kustības sarakstu korekcijas 3., 6., 6A, 9., 9A, 10., 10A, 11. un 11A  maršrutiem, savukārt 1A maršruts tiks pagarināts līdz uzņēmumam “Tonus Elast”.

3. maršruta “Mirdzas Ķempes iela – Pulkveža Brieža iela”, 6. maršruta “Mirdzas Ķempes iela – Slimnīca”, 6A maršruta “Mirdzas Ķempes iela – Biznesa centrs”, 9. maršruta “Mirdzas Ķempes iela – Slimnīca” un 9A maršruta “Mirdzas Ķempes iela – Biznesa centrs” kustības sarakstā jau tradicionāli nedaudz tiks palielināti intervāli starp reisiem. Savukārt 10. maršruta “Oskara Kalpaka tilts – M. Ķempes iela”, 10A maršruta “Oskara Kalpaka tilts – Dienvidu kapi, 11. maršruta “Oskara Kalpaka tilts – Klaipēdas iela” un 11A maršruta “Oskara Kalpaka tilts – Dienvidu kapi” kustības saraksti koriģēti, balstoties uz pasažieru pieprasījumu reisos.

Brīvdienu kustības saraksts pa sezonām nemainās.

No 1. jūnija, atbalstot uzņēmuma “Tonus Elast” lūgumu ieviest izmaiņas autobusu kustības sarakstā, lai darbinieki var nokļūt uz darbu un no darba, veiktas izmaiņas 1A autobusu maršrutā, pagarinot maršrutu līdz uzņēmumam “Tonus Elast”. Tas nozīmē, ka šie reisi netiks veikti pa M. Ķempes ielu, bet no pieturvietas “Vaiņodes iela” tiks veikti tālāk pa Ganību ielu. Reisi 1A maršrutā tiks veikti plkst. 5.35, 7.40 no Pulkveža Brieža ielas un plkst. 15.05 un 17.05 no “Tonus Elast”. Pēcpusdienas reisus no “Tonus Elast” pasažieri varēs arī izmantot, lai no Dienvidu kapiem nokļūtu pilsētā. 

Vasaras periodā no 1. jūnija līdz jaunā mācību gada sākumam autobusi maršrutos 1S “Slimnīca – Oskara Kalpaka vidusskola”, 2S “Mirdzas Ķempes iela – Oskara Kalpaka vidusskola”, 4S “Slimnīca – Līva” un 22S “Atmodas bulvāris – Oskara Kalpaka vidusskola” pārtrauks kursēt. 

Atjaunotie sabiedriskā transporta kustības saraksti minētajiem maršrutiem pieturvietās tiks izvietoti pakāpeniski.

Atgādinām, ka Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, 1. jūnijā, bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem Liepājas sabiedriskajā transportā jau tradicionāli varēs braukt bez maksas. 1. jūnija braukšanas atvieglojumi bērniem ir apstiprināti Liepājas pilsētas domes saistošajos noteikumos Nr. 11 “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Liepājas pilsētas sabiedriskajā transportā”. Noteikumi paredz, ka bērniem braukšanas biļete šajā dienā nav jāiegādājas, bet nepieciešamības gadījumā, pēc kontroles lūguma, būs jāuzrāda skolēnu apliecība vai cits personas apliecinošs dokuments, lai varētu pārliecināties par jaunieša vecumu.

Sabiedriskā transporta maršrutu kustības saraksti pieejami šeit un lietotnē “Liepājas pilsēta”.