17. maijs, 2021
Turpinot mērķtiecīgi strādāt pie sabiedriskā transporta sistēmas uzlabošanas, modernizēšanas un kopējā tēla veidošanas, pašvaldības aģentūra „Liepājas sabiedriskais transports” saviem kontrolieriem sagādājusi jauna dizaina formastērpus. No otrdienas, 18. maija, kontrolieri būs redzami darba pienākumus veicam jaunajos formastērpos.
Jaunie sabiedriskā transporta kontrolieru formastērpi sastāv no ziemas un vasaras komplekta. Vasaras komplektā ietilpst neoderētas bikses, virsjaka un veste, kā arī lietusmētelis, polo krekls ar īsām un garām piedurknēm un kepona tipa cepure, savukārt ziemas komplekts sastāv no oderētas virsjakas un biksēm, kā arī adītas cepures. Izvēloties materiālus formastērpiem, tika ņemta vērā sezonalitāte un iespēja apģērbus savā starpā kombinēt, tāpēc izstrādājumiem, kurus paredzēts vilkt ciešāk miesai, izvēlēts kokvilnas audums un trikotāža ar flīsa pārklājumu. Nākamajām kārtām un gurnģērbiem izvēlēts poliestera/kokvilnas materiāls, kas izmantots lielākajā daļā tērpu komplektu. Jaunie formastērpi ir izgatavoti saskaņā ar Liepājas jauno identitāti – tumši pelēki ar sarkaniem akcentiem, un uz tiem izvietotu Liepājas logotipu.
Jaunie formastērpi radīti cieši sadarbojoties Liepājas sabiedriskā transporta aģentūrai un Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta absolventei, liepājniecei Nadīnai Anijai Pogai, kura Liepājas sabiedriskā transporta kontrolieru jaunos formastērpus dizainēja sava bakalaura darba ietvaros. Darba ietvaros izstrādāta sieviešu un vīriešu tērpu kolekcija “Nākamā pietura”. Tie ir ilgtspējīgi un funkcionāli darba apģērbi ar vienojošu vizuālo identitāti, kas piemērota dažādiem laika apstākļiem.
„Iedvesmas avots tērpu kolekcijai bija Liepājas pilsētvide, kurai raksturīga vairāku gadsimtu vēsture, sākot no klasicisma, kas iezīmējas koka ēkās, līdz pat jūgendstilam un M.P. Berči arhitektūrai. Arhitektūras daudzveidība aptver visu Liepāju. Savukārt pilsētas mikrorajonus savā starpā savieno septiņpadsmit autobusu maršruti un septiņus kilometrus gara tramvaja līnija. Apģērbu kolekcijā šos maršrutus iezīmē atstarotāju joslas, kas izvietotas gurnģērbos un plecģērbos. Tērpu pamatā ir raupjš un stingrs darba apģērba audums, tas simboliski iezīmē pilsētas arhitektūras stabilitāti un nemainību cauri gadsimtiem, mainās tikai vide un cilvēki apkārt. Tāpat kā kontrolieru darba ikdiena. Tā ir stabila un nemainīga komanda, kurai apkārt mainās tikai sastaptie cilvēki”, tā par sava dizaina ideju stāsta tā autore Nadīna Anija Poga.
Līgums par formastērpu apģērbu šūšanu un piegādi aģentūras kontroles darbinieku vajadzībām cenu aptaujas rezultātā tika noslēgts ar SIA "Priva Com".