Sākums Ziņas Mazo klašu skolēniem atjaunos braukšanas maksas atvieglojumus Mazo klašu skolēniem atjaunos braukšanas maksas atvieglojumus

29. oktobris, 2021

Ņemot vērā to, ka no pirmdienas, 1. novembra, mācības klātienē atsāks 1. līdz 3. klašu skolēni, šiem skolēniem tiks atjaunoti braukšanas maksas atvieglojumi Liepājas sabiedriskajā transportā.

Par to deputāti lēma piektdienas, 29. oktobra, ārkārtas domes sēdē, balstoties uz 27. oktobra Ministru kabineta rīkojumu Nr. 774 „Grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720 „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu””, kur 10. punkts paredz – „…pašvaldības var lemt par braukšanas maksas atvieglojumu noteikšanu vai faktiskās braukšanas maksas kompensēšanu izglītojamiem, kuriem mācību process norisinās klātienē”.

Atgādinām, ka Liepājas izglītības iestāžu 1. klašu izglītojamiem (pirmklasniekiem) mācību gada laikā pienākas braukšanas maksas atvieglojumi 100% apmērā, savukārt 2. un 3. klašu klātienē izglītojamiem – 50% apmērā. Abonementa biļeti katrai dienai šie skolēni var saņemt savā izglītības iestādē. Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" kase, Peldu ielā 5, saistībā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem, ir slēgta. Vienīgais izņēmums būs skolēni no trūcīgām ģimenēm, ģimenēm, kuru aprūpē ir 5 vai vairāk bērni, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni, kuri savas abonementa biļetes varēs saņemt Peldu ielas 5 kasē.

Līdz ar mācību atsākšanos mazo klašu skolēniem, atkal tiks izpildīti skolēnu reisi maršrutos 1S, 2S, 4S un 22S.

Kā informēts iepriekš, saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu Nr. 748 „Grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”” pārējiem pasažieriem līdz šī gada 14. novembrim netiek piemēroti braukšanas maksas atvieglojumi sabiedriskajā transportā. Saglabājas tikai valsts garantētie braukšanas maksas atvieglojumi personām ar I vai II grupas invaliditāti un personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, kā arī personai, kas pavada personu ar I grupas invaliditāti vai nepilngadīgu personu ar invaliditāti.