Sākums Ziņas No 1. janvāra gaidāmas izmaiņas Liepājas sabiedriskā transporta biļešu tarifos un veidos No 1. janvāra gaidāmas izmaiņas Liepājas sabiedriskā transporta biļešu tarifos un veidos

10. novembris, 2022

Ņemot vērā valstī pastāvošo ekonomisko situāciju, kas ietekmē arī sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas jomu, 10. novembra domes sēdē deputāti apstiprināja lēmumprojektu, kas paredz no nākamā gada 1. janvāra veikt izmaiņas Liepājas sabiedriskā transporta braukšanas biļešu tarifos, pielāgojot tos viena pasažiera pārvadāšanas pašizmaksai. Vienlaicīgi pasažieru ērtībām tiks izveidotas arī jaunas īstermiņa abonementa biļetes – trīs un piecām dienām.

2023. gadā tiek prognozēts, ka sabiedriskā transporta pārvadājumu izmaksu pieaugums par vienu kilometru būs vidēji 21,5% apmērā, salīdzinot ar 2022. gadu, kas sabiedriskā transporta nodrošināšanai veido papildu izmaksas arī Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūras “Liepājas sabiedriskais transports” budžetā, jo aģentūrai saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem ir jānorēķinās ar pārvadātājiem SIA “Liepājas tramvajs” un AS “Liepājas autobusu parks”.

Optimālākais risinājums šī brīža situācijā paredz viena brauciena biļetes tarifu veidot proporcionālāku viena pasažiera pārvadāšanas pašizmaksai, kā arī izveidot jaunas īstermiņa sabiedriskā transporta abonementa biļetes, lai pasažieriem piedāvātu lielākas izvēles iespējas un ļautu ietaupīt gadījumā, ja sabiedriskais transports jāizmanto intensīvi, bet retāk.

Kā tika nolemts domes sēdē, abonementa biļešu tarifs darba dienām vienam mēnesim tiks atstāts nemainīgs – 24,00 eiro, tāpat netiks mainīts arī abonementa biļešu tarifs katrai dienai vienam mēnesim, kas paliks 30,00 eiro. Arī abonementa biļešu ar 50%, 70% un 100% atvieglojumiem cena nemainīsies. Savukārt abonementa biļetes vienam ceturksnim tarifs tiks samazināts no 80,00 eiro uz 75,00 eiro. Viena brauciena biļešu tarifs iepriekšpārdošanā no 1. janvāra palielināsies no 0,70 eiro līdz 0,90 eiro, viena brauciena biļešu tarifu pie transportlīdzekļa vadītāja no 1,00 eiro uz 1,50 eiro, 10 braucienu biļešu tarifs no 6,60 eiro uz 8,50 eiro, vienas dienas biļešu tarifs no 2,50 eiro uz 3,00 eiro.

Savukārt lai sniegtu pasažieriem lielākas izvēles iespējas, tiks izveidotas jaunas sabiedriskā transporta abonementa biļetes īsākam termiņam – trīs un piecām dienām, attiecīgi 6 un 9 eiro vērtībā. Jaunās biļetes būs piemērotas pasažieriem, kuriem īsā laikā nepieciešams intensīvi izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus – īstermiņa līguma darbiniekiem, darbiniekiem, kuri strādā maiņās, tūristiem utt.

Jaunie braukšanas biļešu tarifi stāsies spēkā ar 2023. gada 1. janvāri, vienlaikus paredzot, ka braukšanas biļetes (viena brauciena biļete, 10 braucienu biļete un vienas dienas biļete), kas iegādātās līdz 2022. gada 31. decembrim, izmantojamas līdz 2023. gada 31. janvārim, bet ceturkšņa abonementa biļetes, kas iegādātas līdz 2022. gada 31. decembrim, izmantojamas līdz to norādītā derīguma termiņa beigām.