Sākums Ziņas No 1. septembra sabiedriskā transporta kustība tiks organizēta pēc rudens sarakstiem No 1. septembra sabiedriskā transporta kustība tiks organizēta pēc rudens sarakstiem

30. augusts, 2021

No trešdienas, 1. septembra, Liepājas sabiedriskā transporta kustība, kā ierasts ik sezonu, tiks organizēta pēc rudens kustības sarakstiem. Savukārt sākoties mācībām Liepājas skolās, atsāksies arī skolēnu reisi.

Pasažieru ievērībai atgādinām, ka sabiedriskā transporta rudens kustības sarakstā izmaiņas skar 3., 6. un 9. maršrutu, kur tiek samazināti reisu intervāli, lai reisi, uzsākoties mācībām Liepājas skolās, būtu biežāk. Savukārt beidzoties aktīvai dārza darbu sezonai, tiek samazināts reisu skaits sezonālajiem maršrutiem Nr. 8 un 12.

No 1. septembra atsāksies skolēnu reisi maršrutos 1S, 2S, 4S un 22S. Autobuss 1S, kā ierasts, kursēs maršrutā „Slimnīca – 15. vidusskola” plkst. 7.50, autobuss 4S maršrutā „Slimnīca – „Līva” plkst. 7.40 aties no pieturas „Slimnīca”, bet mazās ietilpības autobuss 22S maršrutā „Atmodas bulvāris –15. vidusskola” reisus veiks plkst. 7.40, 7.50, 8.00, 8.10 un 8.20. Savukārt autobuss 2S maršrutā „Mirdzas Ķempes iela – 15. vidusskola” reisu uzsāks plkst. 7.40 no Mirdzas Ķempes ielas galapunkta.

Skolēnu maršrutus var izmantot ikviens pasažieris, kuram konkrētais maršruts ir derīgs. Gan skolēniem, gan citiem pasažieriem, braucot sabiedriskajā transportā, jābūt derīgai abonementa biļetei vai viena brauciena biļetei. Skolēniem, izmantojot abonementa biļeti ar atvieglojumiem, kopā ar to kontrolieriem jāuzrāda arī derīga izglītojamā apliecība.

Atgādinām, ka 1. klašu izglītojamajiem mācību gada laikā ir pieejami braukšanas maksas atvieglojumi 100% apmērā. Abonementa biļeti ar minētajiem atvieglojumiem var saņemt Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā deklarētie bērni (biļetes ir saņemamas bērna izglītības iestādē), uzrādot derīgu izglītojamā apliecību. Pirmklasnieku abonementa biļete ir derīga no mēneša pirmā datuma līdz pēdējam.

Saskaņā ar Liepājas pilsētas domes saistošajiem noteikumiem Nr.19 “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Liepājas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā” pirmajā mācību gada dienā brauciens Liepājas sabiedriskajā transportā skolēniem, audzēkņiem un studentiem ir bez maksas.

Rudens kustības saraksti pieturvietās tiks izvietoti pakāpeniski. Tie būs pieejami arī izdrukai aģentūras mājaslapā.