Sākums Ziņas Par braukšanu bez biļetes un soda neapmaksāšanu bezbiļetnieki var nokļūt parādu reģistrā Par braukšanu bez biļetes un soda neapmaksāšanu bezbiļetnieki var nokļūt parādu reģistrā

19. oktobris, 2023

Braucienam Liepājas sabiedriskajā transportā pasažieriem ir jāiegādājas braukšanas biļete. Par braukšanu bez biļetes un izrakstītā līgumsoda ilgstošu neapmaksāšanu bezbiļetnieki var nokļūt parādu reģistrā un sabojāt savu kredītvēsturi, kas nākotnē var liegt saņemt dažāda veida aizņēmumus.

Pašvaldības aģentūra “Liepājas sabiedriskais transports” sadarbojas ar parādu atgūšanas pakalpojuma sniedzējiem, lai veicinātu to pasažieru līgumsoda rēķinu apmaksu, kuri izmantojuši Liepājas sabiedrisko transportu bez braukšanai derīga dokumenta, saņēmuši transporta kontrolieru izrakstītu līgumsoda rēķinu un ilgstoši to nav apmaksājuši.

Ja sods netiek apmaksāts 30 dienu laikā, kā tas ir noteikts līgumsoda rēķinā, tad aģentūra, pamatojoties uz likumdošanā noteikto, informāciju par laikus neveiktajiem maksājumiem nodod parādu atgūšanas pakalpojuma sniedzējiem, tai skaitā AS “Kredītinformācijas Birojs”. Tas nozīmē, ka dati par parādnieku ir pieejami dažādu institūciju darbiniekiem, kuri izvērtē cilvēka kredītspēju dažādu aizdevumu izsniegšanā (mājokļu kredīts, automašīnas līzings, dažādu preču līzings, u.c.).

Aģentūra aicina pasažierus izturēties atbildīgi pret saņemtajiem līgumsodiem. Aģentūras pieredze rāda, ka cilvēki sākotnēji neuztver nopietni saņemto līgumsodu, taču pēc kāda laika, kad nepieciešams noformēt kredītu vai līzingu, saskaras ar nepatīkamām situācijām. Pārbaudot kredīta vai līzinga saņēmēja datus AS “Kredītinformācijas Birojs” datubāzē, tiek konstatēts, ka cilvēkam ir nenokārtotās saistības pret aģentūru, kas savukārt liedz saņemt vēlamo kredītu vai līzingu.  

Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, aicinām pasažierus būt atbildīgiem par savu rīcību un, izmantojot sabiedrisko transportu, iegādāties braukšanai derīgu biļeti, lai aiztaupītu sev lieku enerģijas un finanšu patēriņu.

Atgādinām, ka sods par braukšanu bez biļetes Liepājas sabiedriskajā transportā ir 10 eiro, ja sods tiek samaksāts uzreiz skaidrā naudā, savukārt 30 eiro, ja pasažieris nav gatavs samaksāt līgumsodu uz vietas. Tādā gadījumā kontrolieris pasažierim izrakstīs līgumsoda rēķinu, ko nepieciešams apmaksāt 30 dienu laikā.

2023. gada pirmajos deviņos mēnešos biļešu kontrole veikta 42 029 transportlīdzekļos, kuros konstatēti 8858 bezbiļetnieki. 

Vairāk informācijas par braukšanas biļetēm, biļešu tirdzniecības vietām, braukšanas maksas atvieglojumiem u.c., pieejama šeit.