Sākums Ziņas Pārdēvē dažas sabiedriskā transporta pieturvietas un autobusu maršrutus Pārdēvē dažas sabiedriskā transporta pieturvietas un autobusu maršrutus

15. janvāris, 2024

Saistībā ar pērn Liepājas domes sēdē apstiprināto Liepājas valstspilsētas pašvaldības nolikumu, kas tostarp nosaka arī izglītības iestāžu nosaukumu maiņu, attiecīgi tika pārdēvēti vairāki autobusu maršruti un pie skolām esošās sabiedriskā transporta pieturvietas. 

Maršruts 1S “Slimnīca - 15. vidusskola” pārdēvēts par “Slimnīca -  Oskara Kalpaka vidusskola”, maršruts 2S “Mirdzas Ķempes iela – 15. vidusskola” pārdēvēts par “Mirdzas Ķempes iela – Oskara Kalpaka vidusskola”, savukārt maršruts 22S “Atmodas bulvāris – 15. vidusskola” par “Atmodas bulvāris - Oskara Kalpaka vidusskola”.

Arī pieturvietu nosaukumi pie izglītības iestādēm mainīti. Pieturvieta “3. pamatskola” pārdēvēta par “Piemares pamatskola”, “5. vidusskola” par “Olimpiskais centrs”, “6. vidusskola” par “Raiņa vidusskola”, “15. vidusskola” par “Oskara Kalpaka vidusskola”. Kā jau iepriekš tika informēts, tramvaja pieturvietai “Kurzeme” mainīts nosaukums uz “Rožu laukums”.

Jaunie pieturvietu nosaukumi ir ievadīti gan informācijas sistēmās, gan nomainīti uz pieturvietās esošajām zīmēm un ierunāti audio ierakstos, kas tiek atskaņoti sabiedriskajā transportā.

Pieturvietu nosaukumus Liepājas valstspilsētā nosaka Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes Transporta infrastruktūras komisija. Aģentūra “Liepājas Sabiedriskais transports” decembrī komisijai iesniedza priekšlikumus par pieturvietu nosaukumu izmaiņām, kas tika apstiprinātas, pēc kā secīgi tika veiktas visas turpmākās tehniskās darbības.