Sākums Ziņas Pieturvietās izvietoti jauni sabiedriskā transporta kustības saraksti Pieturvietās izvietoti jauni sabiedriskā transporta kustības saraksti

21. septembris, 2021

Lai Liepājas sabiedriskā transporta sistēmu padarītu pasažieriem vēl ērtāku, tostarp izmantojot arī dažādu moderno tehnoloģiju piedāvātās iespējas, pieturvietās līdz ar rudens sezonas sākšanos izvietoti jauni kustības saraksti ar tajos grafiski attēlotām visām pieturvietām, pasažiera atrašanās vietu un QR kodiem.

Lai pasažieriem būtu vieglāk orientēties, jaunajos sabiedriskā transporta kustības sarakstos apakšējā zonā ir ietverta grafiska līkne ar atzīmētām visām pieturvietām konkrētajā maršrutā, kā arī ir izcelta tā pieturvieta, kurā pasažieris atrodas un sarakstu skatās. Īpaši ērti tas būs pilsētas viesiem, kuri, nepārzinot pilsētu, varēs labāk saplānot savu maršrutu un redzēt, cik tas ir garš, un cik pieturvietas vēl būtu jānobrauc līdz vēlamajam galamērķim.

Tāpat jaunajos sarakstos ir ietverti QR kodi, ar kuru palīdzību, izmantojot savas mobilās ierīces un noskenējot kodu, pasažieri tiks novirzīti uz vietni marsruti.lv. Atvērtajā vietnē, augšējā labajā stūrī, uzspiežot uz kartes simbola, atvērsies tiešsaistes karte, kur pasažieris varēs izsekot sava gaidītā transportlīdzekļa kustībai un redzēt, cik tālu tas atrodas. Kartē ir redzami visi transportlīdzekļi, kas attiecīgajā brīdī izpilda reisus, to precīza atrašanās vieta, braukšanas virziens, reisa numurs, braukšanas ātrums, kā arī transportlīdzekļa reģistrācijas numurs un veids.

Tāpat atgādinām, ka ikviens pasažieris var ērti plānot savu maršrutu arī Liepājas sabiedriskā transporta aģentūras mājaslapā www.liepajastransports.lv. Lapas sākumā – redzamākajā vietā, ir pieejams maršruta plānotājs, kur, ievadot vēlamo galamērķi, interesents tiek novadīts uz Google Maps. Šajā solī lietotājam jau uzreiz atveras detalizēta informācija par ērtākajiem un ātrākajiem veidiem, kā nokļūt vēlamajā galamērķī – norādīts attālums līdz pieturvietai un tas, cik ilgā laikā līdz tai var nokļūt, ejot kājām, tāpat sabiedriskā transportlīdzekļa atiešanas laiks, kā arī kopējās pārvietošanās izmaksas.