Sākums Ziņas Sabiedriskais transports sāks kursēt pēc rudens kustības sarakstiem Sabiedriskais transports sāks kursēt pēc rudens kustības sarakstiem

29. augusts, 2023

No piektdienas, 1. septembra, Liepājas sabiedriskais transports jau tradicionāli sāks kursēt pēc rudens kustības sarakstiem. Tāpat, atsākoties mācībām skolās, tiks izpildīti arī reisi, kas pielāgoti skolēniem.

Sabiedriskā transporta rudens kustības sarakstā izmaiņas ik gadu skar 3. maršrutu "Mirdzas Ķempes iela - Pulkveža Brieža iela", 6. maršrutu "Mirdzas Ķempes iela - Slimnīca" un 9. maršrutu "Mirdzas Ķempes iela - Slimnīca", kur tiek samazināti reisu intervāli, lai reisi, uzsākoties mācībām Liepājas skolās, būtu biežāk. Savukārt beidzoties aktīvajai dārza darbu sezonai, tiek samazināts reisu skaits sezonālajiem maršrutiem Nr. 8 "Līva - Šķēde" un Nr. 12 "Pulkveža Brieža iela - Slimnīca".

No 1. septembra atsāksies autobusa reisa izpilde arī 1A maršrutā “Pulkveža Brieža iela - Mirdzas Ķempes iela” plkst. 7.40. Tāpat no šīs dienas atsāksies reisu izpilde maršrutos 1S, 2S, 4S un 22S, kas pielāgoti skolēniem. Autobuss 1S, kā ierasts, kursēs maršrutā „Slimnīca – 15. vidusskola” plkst. 7.50, autobuss 4S maršrutā „Slimnīca – „Līva” plkst. 7.40 aties no pieturas „Slimnīca”, bet mazās ietilpības autobuss 22S maršrutā „Atmodas bulvāris –15. vidusskola” reisus veiks plkst. 7.40, 7.50, 8.00, 8.10 un 8.20. Savukārt autobuss 2S maršrutā „Mirdzas Ķempes iela – 15. vidusskola” reisu uzsāks plkst. 7.40 no Mirdzas Ķempes ielas galapunkta.

Minētos maršrutus var izmantot ikviens pasažieris, kuram tie ir derīgi. Gan skolēniem, gan citiem pasažieriem, braucot sabiedriskajā transportā, jābūt derīgai abonementa biļetei vai viena brauciena biļetei. Skolēniem, izmantojot abonementa biļeti ar atvieglojumiem, kopā ar to kontrolieriem jāuzrāda arī derīga izglītojamā apliecība.

Mācību gada pirmajā dienā, 1. septembrī, skolēniem, audzēkņiem un studentiem brauciens Liepājas sabiedriskajā transportā ir bez maksas, uzrādot izglītojamā apliecību. To nosaka Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.19 “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Liepājas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā”.

Atgādinām, ka 1. klašu izglītojamajiem mācību gada laikā ir pieejami braukšanas maksas atvieglojumi 100% apmērā. Abonementa biļeti ar minētajiem atvieglojumiem var saņemt Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā deklarētie bērni (biļetes ir saņemamas bērna izglītības iestādē), uzrādot izglītojamā apliecību. Pirmklasnieku abonementa biļete ir derīga no mēneša pirmā datuma līdz pēdējam.

Rudens kustības saraksti pieturvietās tiks izvietoti pakāpeniski. Sabiedriskā transporta maršrutu kustības saraksti pieejami mājaslapas sadaļā
Maršrutu kustības saraksti.