Sākums Ziņas Sabiedriskais transports sāks kursēt pēc rudens sarakstiem Sabiedriskais transports sāks kursēt pēc rudens sarakstiem

31. augusts, 2022

No ceturtdienas, 1. septembra, Liepājas sabiedriskā transporta kustība jau tradicionāli tiks organizēta pēc rudens kustības sarakstiem un, atsākoties skolas gaitām, tiks izpildīti arī skolēnu reisi.

Sabiedriskā transporta rudens kustības sarakstā izmaiņas ik gadu skar 3., 6. un 9. maršrutu, kur tiek samazināti reisu intervāli, lai reisi, uzsākoties mācībām Liepājas skolās, būtu biežāk. Savukārt beidzoties aktīvajai dārza darbu sezonai, tiek samazināts reisu skaits sezonālajiem maršrutiem Nr. 8 un 12.

No 1. septembra atsāksies autobusa reisa izpilde 1A maršrutā “Pulkveža Brieža iela - Mirdzas Ķempes iela” plkst. 7.40.

Tāpat no 1. septembra atsāksies skolēnu reisu izpilde maršrutos 1S, 2S, 4S un 22S. Autobuss 1S, kā ierasts, kursēs maršrutā „Slimnīca – 15. vidusskola” plkst. 7.50, autobuss 4S maršrutā „Slimnīca – „Līva” plkst. 7.40 aties no pieturas „Slimnīca”, bet mazās ietilpības autobuss 22S maršrutā „Atmodas bulvāris –15. vidusskola” reisus veiks plkst. 7.40, 7.50, 8.00, 8.10 un 8.20. Savukārt autobuss 2S maršrutā „Mirdzas Ķempes iela – 15. vidusskola” reisu uzsāks plkst. 7.40 no Mirdzas Ķempes ielas galapunkta.

Skolēnu maršrutus var izmantot ikviens pasažieris, kuram konkrētais maršruts ir derīgs. Gan skolēniem, gan citiem pasažieriem, braucot sabiedriskajā transportā, jābūt derīgai abonementa biļetei vai viena brauciena biļetei. Skolēniem, izmantojot abonementa biļeti ar atvieglojumiem, kopā ar to kontrolieriem jāuzrāda arī derīga izglītojamā apliecība.

Mācību gada pirmajā dienā skolēniem, audzēkņiem un studentiem brauciens Liepājas sabiedriskajā transportā ir bez maksas. To nosaka Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.19 “Par braukšanas maksas atvieglojumiem Liepājas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā”.

Atgādinām, ka 1. klašu izglītojamajiem mācību gada laikā ir pieejami braukšanas maksas atvieglojumi 100% apmērā. Abonementa biļeti ar minētajiem atvieglojumiem var saņemt Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā deklarētie bērni (biļetes ir saņemamas bērna izglītības iestādē), uzrādot derīgu izglītojamā apliecību. Pirmklasnieku abonementa biļete ir derīga no mēneša pirmā datuma līdz pēdējam.


Rudens kustības saraksti pieturvietās tiks izvietoti pakāpeniski.