Sākums Ziņas Tiešsaistes kartē var ērti sekot līdzi sabiedriskā transporta kustībai reāllaikā Tiešsaistes kartē var ērti sekot līdzi sabiedriskā transporta kustībai reāllaikā

15.aprīlis, 2021 

Lai pēc iespējas precīzāk izplānotu laiku, kad jādodas uz pieturvietu, Liepājas sabiedriskā transporta pasažieri mājaslapas www.liepajastransports.lv sadaļā „Reāllaika karte” var ērti sekot līdzi sava gaidītā transportlīdzekļa kustībai.

Sadaļa „Reāllaika karte” ir salinkota ar vietni marsruti.lv. Šīs vietnes kartē ir redzami visi transportlīdzekļi, kas attiecīgajā brīdī izpilda reisus, to precīza atrašanās vieta, braukšanas virziens, reisa numurs, braukšanas ātrums, kā arī transportlīdzekļa reģistrācijas numurs un veids.

Kartē ar zilām bumbiņām tiek apzīmēti lielie autobusi, ar oranžām – mazas ietilpības autobusi, savukārt ar zaļām – tramvaji.

Jaunie zemās grīdas tramvaji kartē tiek atzīmēti īpaši – ar zaļas krāsas bumbiņu dzeltenā kontūrā un dzeltenu T burtu vidū. Tas darīts ar nolūku, lai turpmāk atvieglotu pārvietošanās iespējas cilvēkiem ar kustību traucējumiem vai ģimenēm ar bērnu ratiņiem, kurām jaunajos zemās grīdas tramvajos ir vieglāk iekāpt un izkāpt.

Savukārt ar mazajām dzeltenajām bumbiņām kartē ir attēlotas pieturvietas, un redzami pieturvietu nosaukumi, kas var noderēt arī maršruta plānošanai. Zinot, kurā pilsētas daļā pasažieriem jānokļūst, un, kartē uzspiežot uz tuvāko pieturvietu, tās nosaukumu pēc tam ērti var ievadīt maršruta plānotājā, kas atrodas turpat marsruti.lv vietnē kartes augšpusē, kreisajā malā nospiežot uz bultiņas.

Maršruta plānotājs atrodams arī mājaslapas www.liepajastransports.lv sākumlapā. Ievadot tajā vēlamo galamērķi, interesents tiek novadīts uz Google Maps. Šajā solī lietotājam jau uzreiz atveras detalizēta informācija par ērtākajiem un ātrākajiem veidiem, kā nokļūt vēlamajā galamērķī – norādīts attālums līdz pieturvietai un tas, cik ilgā laikā līdz tai var nokļūt, ejot kājām, tāpat sabiedriskā transportlīdzekļa atiešanas laiks, kā arī kopējās pārvietošanās izmaksas.

Gan reāllaika karti, gan maršruta plānotāju ērti var lietot uz visām portatīvajām ierīcēm.