Sākums Ziņas Tramvajs turpmāk piestās arī pie Rožu laukuma Tramvajs turpmāk piestās arī pie Rožu laukuma

3. novembris, 2023

Sākot no sestdienas, 4. novembra, tramvajs pilsētas centrā Lielā ielā turpmāk piestās jaunā pieturvietā, kas sauksies “Rožu laukums” un atradīsies iepretim Rožu laukumam un Liepājas Universitātei.

Jaunā pieturvieta aizvietos līdzšinējo pieturvietu “Kurzeme”, kura Lielās ielas rekonstrukcijas laikā šogad pavasarī tika slēgta un šobrīd pārveidota.

Jaunajā pieturvietā tuvākajā laikā tiks uzstādīts arī mūsdienīgs elektroniskais informācijas displejs, kurā tiks attēlots nākamā tramvaja pienākšanas laiks. Ņemot vērā, ka jaunie tramvaja vagoni ir aprīkoti ar GPS raidītājiem, tādējādi dati tiks attēloti tiešsaistes režīmā, sekojot līdzi reālajai vagonu kustībai uz līnijas.

Autobusu kustību jaunā tramvaja pieturvieta neietekmēs, un tie kā ierasts Lielajā ielā apstāsies pie veikala “Drogas” un pie viesnīcas “Līva”. Lai arī sākotnēji projekta izstrādes laikā tika plānots pieturvietu “Rožu laukums” pilsētas centrā veidota kā multimodālu satiksmes mezglu, kurā apvienotu pasažieru iekāpšanu gan autobusos, gan tramvajos, satiksmes drošības apsvērumu dēļ plānotājiem no šādas ieceres nācies tomēr atteikties, jo tika pieņemts lēmums Lielo ielu veidot nedaudz platāku, paredzot nogriešanās joslu uz Graudu ielu, tādēļ autobusu apstāšanās jaunajā pieturā vairs nebija droša ne satiksmei, ne gājējiem.

Tramvaju sliežu ceļa pārbūve Lielās ielas posmā ir secīgs turpinājums 2014. gadā aizsāktajiem tramvaja sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem Liepājā, un to mērķis ir nodrošināt būtiskus uzlabojumus tramvaju pārvadājumu sistēmas darbībā, nodrošinot tramvaju kustības regularitāti un samazinot tehnisko avāriju risku. Rekonstruējot tramvaja līniju 400 metru garumā, tiks uzlabots sliežu ceļa tehniskais stāvoklis un nomainīti kontakttīklu balsti, ļaujot samazināt infrastruktūras uzturēšanas izdevumus, kā arī tramvaja kustība kļūs līdzenāka, drošāka un ātrāka.

Jau vēstīts, ka pērn 23. augustā uzņēmums SIA “Liepājas tramvajs” iepirkuma rezultātā ir noslēdzis būvdarbu līgumu ar SIA “Baltijas būve” par tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūvi Lielās ielas posmā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai. Būvdarbu līgums noslēgts par summu EUR 3 870 877,88, neskaitot PVN, un paredz pārbūvēt tramvaja līniju, kā arī tai piegulošo teritoriju Lielās ielas posmā 400 metru garumā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai.

Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības fondu (KF) līdzfinansēta Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 4.5.1. Specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru” 4.5.1.1. pasākuma “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta)” projekta “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūve, 2.kārta” (Nr. 4.5.1.1/20/I/002) ietvaros. Projekta 2.kārtas kopējās izmaksas ir 11 824 705 EUR, t.sk. Kohēzijas fonda līdzfinansējums 10 000 000 EUR.

Papildu informācija:
Andrejs Rjabcevs
SIA “Liepājas tramvajs” sabiedrisko attiecību vadītājs
Mob. 28699818, andrejs.rjabcevs@ltramvajs.lv
www.liepajas-tramvajs.lv