Sākums Ziņas Tramvaju kustības sarakstā gaidāmas nelielas izmaiņas Tramvaju kustības sarakstā gaidāmas nelielas izmaiņas

28. septembris, 2022

No sestdienas, 1. oktobra, tramvaju kustības sarakstā tiks ieviestas izmaiņas, atsevišķās vakara stundās palielinot intervālus starp reisiem. Aktīvajās stundās, kad iedzīvotāji brauc uz darbu vai no darba mājās, kustības saraksts paliks nemainīgs.

Jaunais tramvaju kustības saraksts veidots tā, lai pasažieri pēc iespējas mazāk izjustu izmaiņas. Aģentūras „Liepājas sabiedriskais transports” maršruta plānotāji rūpīgi veikuši pasažieru skaitīšanas datu analīzi un piedāvājuši izmaiņas veikt stundās, kad pasažieru skaits pēc datiem bijis viszemākais. Šajās stundās, pēc plkst. 18, intervāls starp reisiem tiks nedaudz palielināts, neradot pasažieriem diskomfortu. Vērtējot kopumā, no 276 dienā veiktajiem tramvaju reisiem samazinājums būs tikai 12 reisi jeb 5 %.

Izmaiņas tramvaju kustības grafikā tiek veiktas ekonomisku apsvērumu dēļ, balstoties gan uz elektrības cenu kāpumu, gan inflāciju Latvijā. Šo apsvērumu dēļ maršrutu plānotāji strādā arī pie izmaiņām autobusu kustības sarakstos, bet šīs izmaiņas stāsies spēkā vēlāk un par tām pasažieri tiks informēti atsevišķi.

Jaunais tramvaju kustības saraksts pieturvietās tiks izvietots pakāpeniski un tas būs pieejams apskatei arī aģentūras mājaslapā.