Sākums Ziņas Turpmāk informācija par sabiedrisko transportu Liepājā būs pieejama jaunā mājaslapā Turpmāk informācija par sabiedrisko transportu Liepājā būs pieejama jaunā mājaslapā

18. marts, 2021

Lai pasažieri, pilsētas viesi un citi interesenti vienkārši un ātri saņemtu visu nepieciešamo informāciju par sabiedrisko transportu Liepājā un ērti izplānotu savu ikdienas maršrutu, ir izstrādāta jauna mājaslapa www.liepajastransports.lv.

Jaunajā mājaslapā uzsvars likts uz maršruta plānošanu, tādēļ lapas sākumā – redzamākajā vietā, ir pieejams maršruta plānotājs, kur, ievadot vēlamo galamērķi, interesents tiek novadīts uz Google Maps. Šajā solī lietotājam jau uzreiz atveras detalizēta informācija par ērtākajiem un ātrākajiem veidiem, kā nokļūt vēlamajā galamērķī – norādīts attālums līdz pieturvietai un tas, cik ilgā laikā līdz tai var nokļūt, ejot kājām, tāpat sabiedriskā transportlīdzekļa atiešanas laiks, kā arī kopējās pārvietošanās izmaksas.

Tāpat jaunajā mājaslapā akcentēta sabiedriskā transporta izsekošana reāllaikā. Sadaļā „Reāllaika karte” lietotājs tiek novirzīts uz vietni, kur ērti var sekot līdzi tam, cik tālu atrodas gaidītais transportlīdzeklis, lai pēc iespējas precīzāk izplānotu laiku, kad jādodas uz pieturvietu.

Sākumlapā lietotājam uzreiz pieejama arī informācija par biļešu veidiem, cenām un braukšanas maksas atvieglojumiem, pieejama arī ziņu sadaļa, kur pasažieri varēs izlasīt par dažādām izmaiņām, kas skars sabiedrisko transportu, savukārt „Liepājas viesiem” ir sadaļa, kur vienkopus apkopota būtiskākā informācija, kas jāzina ikvienam Liepājas sabiedriskā transporta lietotājam. Domājot par pilsētas viesiem no citām valstīm, mājaslapa ir pieejama arī angļu valodā.

Ņemot vērā to, ka Liepājas pilsētas pašvaldībai ir izstrādāta vienota vizuālā identitāte un arī pašvaldības aģentūra „Liepājas sabiedriskais transports” līdz ar logotipa maiņu izvēlējās sekot šim virzienam, jaunā mājaslapa ir gatavota pēc līdzīgiem principiem kā pašvaldības mājaslapa – izvēloties lietot vienādus burtveidolus, kā arī lapas navigāciju un karkasu veidot pēc līdzīgiem principiem – tā, lai mājaslapas lietotājam būtu vieglāk orientēties un ērti gūt nepieciešamo informāciju.

Lietotāju ērtībām jaunā mājaslapa ir piemērota mobilajām ierīcēm – saturs pielāgojas ekrāna izmēriem, informācija ir sagrupēta galvenajos tēmu blokos, lapā ir integrēts meklētājs, kā arī tā ir pieejama cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Jaunā lapa ar laiku var tikt papildināta ar jauniem informatīvajiem blokiem un nepieciešamo informāciju. Gadījumā, ja tiek pamanītas neprecizitātes, ir ieteikumi lapas funkcionalitātes vai satura uzlabošanai, lapas lietotāji tiek aicināti savus ieteikumus sūtīt uz e-pasta adresi: transports@liepaja.lv.

Tiesības izstrādāt jauno mājaslapu veiktās cenu aptaujas rezultātā ieguva SIA "CCS".